Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Futurama
Obrázek a info také ze stránky futuramania.czMalé info o seriálu FUTURAMA
Futurama je americký animovaný seriál od tvůrců seriálu Simpsonovi. Duchovními otci jsou Matt Groening a David X. Cohen. Seriál je spíš na typ sci-fi, kvůli tomu, že se příběh odehrává v budoucnosti, ale všechny nadpřirozené věci jsou brány s humorem. Tento seriál bych ale nezařadil přímo do pořadu pro malé děti od cca od tří let, ale spíše tak od věku třínácti let kvůli troufalejšímu humoru a taky proto, že tvůrci moc nehledí na to, že by mohli některé děti zkazit někdy až kriminálníka hodného jednání postav. V tomto seriálu se také objevuje několik známých celbrit jako např. Pamela Anderson, Richard Nixon, Al Gore nebo také tvůrci tohoto seriálu, ale vždycky jsou jen v podobě bez těla – jejich hlava je v malé sklenici, ale můžou normálně komunikovat a jednat.

Titulky k epizodám naleznete na http://www.futuramania.cz
Tento seriál zatím nebyl nadabován do češtiny!
1.SÉRIE(KOMPLETNÍ)

1.DÍL Space Pilot 300
www.uloz.cz/show/file/56459-Space_Pilot_3000.avi

2.DÍL  The Series Has Landed
www.uloz.cz/show/file/56515-The.Series.Has.Landed.avi

3.DÍL I.Roommate
www.uloz.cz/show/file/57074-I.Roommate.DVDRip.avi

4.DÍL Love's.Labors.Lost.in.Space
www.uloz.cz/show/file/57619-Love__s.Labors.Lost.in.Space.avi

5.DÍL Fear.of.a.Bot.Planet
www.uloz.cz/show/file/57791-Fear.of.a.Bot.Planet.avi

6.DÍL A Fishful of Dollars
www.uloz.cz/show/file/59363-A.Fishful.of.Dollars.avi

7.DÍL My Three Suns
www.uloz.cz/show/file/68062-My.Three.Suns.avi

8.DÍL A Big Piece of Garbage
http://www.uloz.cz/show/file/68287-A.Big.Piece.Of.Garbage.avi

01x09 Hell Is Other Robots

http://www.uloz.cz/show/file/70917-Hell.is.Other.Robots.avi

2.SÉRIE

1.DÍL  A Flight To Remember
http://www.uloz.cz/show/file/80614-A.Flight.to.Remember.aviFuturama na mobil:
http://uloz.to/71429/futurama.3gp

Zajímávé věci kolem Futuramy, které jste možná nevěděli...
  • První vysílání Futuramy v USA nebylo zrušeno kvůli špatné sledovanosti, ale kvůli vysílacím prostředkům.Padající Bender

  • Ve Futuramě se objevuje několik dnešních celebrit a některé dabují dokonce sami sebe.

  • Roboďábla ze seriálu dabuje i slavný dabér Homera Simpsona a mnoha dalších postav ze seriálu Simpsonovi - Dan Castelanetta.

  • Vánoční epizoda "A tale of two Santas" měla být původně odvysílána o Vánocích roku 2000, ale byla vyřazena kvůli množství násilí. Poté byla přesunuta do další série a odvysílána až o Vánocích roku 2001.

  • FOX a Matt Groening si zaregistrovali fiktivní značky "Slurm" a "30th Century FOX".

  • Matt Groening přiznává, že jméno Bender vzniklo podle Johna Bendera, postavy z filmu "The Breakfast Club (1985)". Tento název se objevil také v epizodě "Luck of the Fryrish", kde si Fry v 20. století ukryl svůj sedmilístek pro štěstí.

  • "J" je oblíbená zkratka prostředního jména Matta Groeninga kvůli jménu Bullwinkle J. Moose (viz Philip J. Fry, Hubert J. Farnsworth, Cubert J. Farnsworth, Homer J. Simpson, Abraham J. Simpson a Bart J. Simpson).

  • Po útocích na WTC 9. září 2001 producenti rozhodli vystřihnout ze znělky nabourání lodi Planet Express do obrovské TV obrazovky. O několik měsíců později byla scéna do znělky vrácena.

  • Ve Futuramě se objevili jména jako např. korýší žena Edna nebo pes Seymour. Zřejmě jsou převzaty ze jmen ze seriálu Simpsonovi, kde je učitelka Edna Krabappelová a ředitel školy Seymour Skinner.


Jestli ještě nevíte co je to Futurama a neviděli jste ještě žádný díl, tak si určitě přečtěte tento článek. Vtáhne vás do celého děje


Futurama je americký animovaný seriál od tvůrců seriálu Simpsonovi. Duchovními otci jsou Matt Groening a David X. Cohen. Seriál je spíš na typ sci-fi, kvůli tomu, že se příběh odehrává v budoucnosti, ale všechny nadpřirozené věci jsou brány s humorem. Tento seriál bych ale nezařadil přímo do pořadu pro malé děti od cca od tří let simpsonovi samozřejmě nejsou pro 3 letý...:D protože jeto jako futurama, ale spíše tak od věku třínácti let kvůli troufalejšímu humoru a taky proto, že tvůrci moc nehledí na to, že by mohli některé děti zkazit někdy až kriminálníka hodného jednání postav. V tomto seriálu se také objevuje několik známých celebrit jako například Pamela Anderson, Richard Nixon, Al Gore nebo také tvůrci tohoto seriálu, ale vždycky jsou jen v podobě bez těla – jejich hlava je v malé sklenici, ale můžou normálně komunikovat a jednat. Richard Nixon se stane dokonce i prezidentem Země.

Všechny postavy Futuramy

Do děje vás vtáhne poslíček rozvážející pizzu jménem Philip J. Fry, který má doručit zásilku pizzy do kryogenického centra, ale na falešné jméno. Při čekání Fry ale spadne do mrazícího boxu, který ho zmrazí na 1000 let dopředu. Po rozmražení Fry zjišťuje, že je svět úplně jiný, ale nějak mu to život nekomplikuje. Po chvíli poktává jednookou mutantku Leelu, který v kryogenickém centru pracuje a utíká s ní. Za nějakou dobu potkávájí robota Bendera, s kterým se později nechají zaměstanat u Fryového praprapraprapra….synovce vynálezce Huberta Farnswortha jako posádka doručovací společnosti Planet Express a v každé epizodě zažívají ruzná dobrodružství, které jsou ale velmi nebezpečné.

 

New New York se dá přeložit jako Nový Nový York... To je město, ve kterém se odehrává příběh Futuramy, zároveň je to velmi zajímavé město. Určitě čtěte dál.

New New York City
New New York je něco jako nová verze nynějšího New Yorku, který je v USA. Starý New York jsme mohli vidět v první epizodě Space pilot 3000, Fry v tomto městě pracoval a také v něm byl zmražen na 1000 let. Při jeho zmražení jsme mohli vidět, jak se město dobývalo, znovu stavělo atd. Nový New York je postaven nad starým New Yorkem kvůli znečištění ulic toho starého. Je ale zajímave, že kryogenické centrum zůstalo, tak jak bylo a při zrychlení obrazu v první epizodě při pohledu na zmraženého Frye nešla vidět žádná manipulace s budovou. Starý New York zůstal tak, jak byl ještě, když v něm bydleli lidé - znečištěné a rozmlácené ulice plné odpadu. Zůstal tam i Fryův bývalý dům, který jsme mohli spatřit v epizodě Luck of the Fryrish, kde zůstal přesně takový i se stejnými věcmi, jaký Fry opustil - rozpadající se. Ve starém New Yorku zůstaly také památky jako Socha Svobody, Empire State Building nebo Brooklynský most. Ale zpět k Novému New Yorku. Pod jeho ulicemi žihí ve stoce lidští mutanti a jejich součástí jsou také Leeliny rodiče a podobná odporná znetvoření. Na povrchu města jsou různé budovy od sportovních stafiónů až po budovy Planet Express. Funguje zde městská hromadná doprava, ale úplně jiná, než na jakou jste zvyklí. Po městě jsou propleteny dlouhé trubice, do kterých můžete vejít, říct požadované nástupiště a ona vás vcucne a dopraví vás na určené místo. Po měste můžete taky jezdit auty, které jsou ale bez kol. Na tu dobu obyčejné až moderní město...


TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek